Ochrana osobních údajů

Jestliže navštěvuješ můj blog, odebíráš novinky, píšeš mi prostřednictvím kontaktního formuláře nebo spolu na něčem pracujeme, poskytuješ mi své osobní údaje. Já tvé údaje zpracovávám a odpovídám za jejich ochranu. Přečti si, prosím, zásady ochrany osobních údajů a svá práva, která ti přináší ne velmi opěvované GDPR (Nařízení EU o ochraně osobních údajů).

Kdo je správcem?

Správcem tvých osobních údajů jsem já, Nikola Švágerová, bytem Východní 2583, Varnsdorf 407 47, provozující webové stránky nikola.svager.cz. Osobní údaje spravuji a určuji, jak dlouho je budu zpracovávat, a za jakým účelem. Vybírám také další zpracovatele, kteří mi se zpracováním případně pomáhají.

Kontakt na správce

Pokud se na mě budeš chtít kdykoliv obrátit, pošli mi e-mail na adresu [email protected].

Jaké údaje zpracovávám a proč?

Abych s tebou mohla komunikovat a dávat ti vědět, co je na mých stránkách nového, potřebuji tvé osobní údaje. Mluvím o těchto případech:

 • zasílání novinek v podobě newsletterů

  Zpracovávám tvé jméno a e-mail, sleduji, na co v e-mailu klikáš a jaké typy e-mailů ode mě otevíráš. To proto, abych lépe odhadla, co tě zajímá a o čem ti mám dát zase vědět.

  Jestliže jsme spolu na něčem pracovali, zasílám ti novinky a zpracovávám tak tvé osobní údaje. Předpokládám totiž, že tě novinky zajímají, a to po dobu, než se sám/sama odhlásíš.

  Pokud mě jen sleduješ (díky ti za to), posílám ti novinky na základě tvého souhlasu taktéž po dobu, že se sám/sama odhlásíš. Odhlásit se můžeš kdykoliv pomocí odkazu v newsletteru.

 • posílání zpráv přes kontaktní formulář

  Když se semnou chceš spojit, potřebuji tvé jméno a e-mail, abych tě kontaktovala zpátky. Tyhle údaje zpracovávám a využiji k zasílání novinek jen v případě, že s tím sám/sama výslovně souhlasíš.

  V případě, že o zasílání novinek nemáš zájem, tvé údaje zpracuji jen za účelem vyřízení tvého dotazu.

 • poskytování služeb a vedení účetnictví

  Jestli jsme spolu navázali spolupráci, nezbytně potřebuji a zpracovávám tvé fakturační údaje a e-mail (např. pro účely doručení služby, vedení účetnictví).

Osobní údaje zpracovávám po dobu trvání tvého souhlasu, nejdéle však po dobu 10 let od udělení souhlasu nebo poslední spolupráce.

Jsou tvé osobní údaje v bezpečí?

Nemusíš se bát, tvé osobní údaje jsou u mě v bezpečí.

Používám technická opatření, která zamezují zneužití, poškození nebo zničení tvých osobních údajů. Jak? Šifrováním přenosu dat pomocí HTTPS protokolu (jde o ten malý zámeček vedle URL adresy).

Předávám osobní údaje třetím osobám?

Jak už jsem zmínila, tvé údaje zpracovávám pouze já. Jejich technickou stránku a bezpečnost má na starosti můj parťák Jan Šváger, který v oblasti technologie a IT umí chodit o dost lépe, než já. A abych ti mohla e-mailem posílat novinky, používám aplikaci MailChimp. Její tvůrci neberou bezpečnost dat na lehkou váhu, můžeš si o tom počíst na jejich webu.

Předávám osobní údaje mimo EU?

Ne. Data zpracovávám výhradně v Evropské unii nebo v zemích, které podle Evropské komise zajišťují odpovídající úroveň ochrany osobních údajů.

Tvoje práva v souvislosti s ochranou osobních údajů

V souvislosti s ochranou osobních údajů máš určitá práva. Pokud budeš chtít některého z práv využít, kontaktuj mě, prosím, prostřednictvím e-mailu [email protected].

 • právo na informace (ty právě čteš)

 • právo na přístup (komukoliv, kdo si o to řekne, doložím, jaké jeho údaje zpracovávám a proč)

 • právo na doplnění a změnu osobních údajů (jestliže se tvé údaje změní, dej mi vědět)

 • právo na omezení zpracování (Pokud se domníváš, že zpracovávám tvé nepřesné údaje, provádím zpracování nezákonně, ale nechceš všechny údaje hned smazat nebo pokud jsi vznesl/a námitku proti zpracování. Omezit můžeš rozsah osobních údajů nebo účel zpracování.)

 • právo na výmaz (Pokud si přeješ abychom na sebe nezapomněli, mojí povinností je to respektovat a vymazat veškeré tvé osobní údaje ze svého systému i ze systému všech dílčích zpracovatelů a záloh. Na to potřebuji 30 dní.)

V některých případech mám zákonnou povinnost a např. musím evidovat vystavené daňové doklady po lhůtu stanovenou zákonem. V tomto případě tedy smažu všechny takové osobní údaje, které nejsou vázány jiným zákonem. O dokončení výmazu tě informuji e-mailem.

Stížnost u Úřadu na ochranu osobních údajů

Jestli máš pocit, že s tvými údaji nezacházím podle zákona, máš právo podat stížnost Úřadu na ochranu osobních údajů. Já budu ale ráda, když si o tom nejdříve promluvíš semnou, abych s tím mohla něco udělat a případné chyby napravit.

Odhlášení ze zasílání newsletterů a obchodních sdělení

Pokud jsme spolu už na něčem pracovali, posílám ti e-mail s novinkami, novými články nebo doporučeními na základě oprávněného zájmu. Jestliže ne, tak ti je posílám jen na základě tvého souhlasu. Nezapomeň, že v obou případech můžeš odběr e-mailů ukončit pomocí odkazu v každém e-mailu.

Mlčenlivost

Mám povinnost zachovávat mlčenlivost o osobních údajích a o bezpečnostních opatřeních, jejichž zveřejnění by ohrozilo zabezpečení tvých osobních údajů. Mlčenlivost přitom trvá i po skončení našeho společného vztahu. Bez tvého souhlasu tvé údaje nevydám ani žádné jiné třetí straně.

Kdyby ti něco nebylo jasné, ozvi se mi.